Tragédie
Hamlet
Rozbor díla, děj, postavy, zajímavosti


Výbava pro školáky a rodinný rozpočet

Ceny zboží pomalu ale jistě rostou a to se týká také vybavení pro školáky - ať už si vezmeme psací nebo rýsovací potřeby, sešity, učebnice, školní tašku, ale také třeba cvičební úbor do tělocviku. Zejména začátek školního roku je pro rodinný rozpočet velkou zátěží - vedle běžných pomůcek je potřeba platit nejrůznější příspěvky do třídních nebo školních fondů, ale také za kroužky a zájmové aktivity. Kde na to vzít peníze? A je vhodným řešením například půjčka online?

Kolik stojí začátek školního roku

Školák na začátku roku většinou potřebuje:

Nezřídka tak začátek září znamená pro rodiče výdaje ve výši čtyř až osm tisíc korun. Pokud máme školou povinných dětí více, pak se tato částka ještě násobí.

Kde na to vzít

Po období letních dovolených rodinný rozpočet nebývá v nejlepší kondici a tak nástup ratolestí do školy může s rodinnými financemi docela zamávat. Finanční odborníci doporučují mít odloženo přibližně šestinásobek čistého měsíčního příjmu pro "všechny případy". Pokud se někomu daří toto pravidlo dodržovat, pak ani začátek školního roku nemusí znamenat bezesné noci.

Nemalé procento domácností ale žije "od výplaty k výplatě". Finanční zátěž na konci léta je pak může o to více překvapit. a měli tím spíše počítat na konci léta počítat se zvýšenou finanční zátěží Je dobré být na tuto situaci připraveni a s dostatečným předstihem si potřebný finanční obnos odložit, například z pololetních prémií (pokud máme štěstí na štědrého zaměstnavatele).

Je půjčka vhodným řešením?

Z internetových reklam můžeme lehce nabýt dojmu, že východiskem z jakékoliv finanční tísně je půjčka, která se dnes dá zařídit jednoduše, rychle a online. Zejména menší částky v řádu tisíců korun lze získat bez výraznějších formalit, často i jako půjčky bez doložení příjmů, kdy není potřeba dokládat papírové potvrzení o výši mzdy, ale stačí místo toho dodat výpis z bankovního účtu.

Pozor na rizika

Půjčka může být opravdu krátkodobým řešením finančního nedostatku, ale nakonec ještě více zatíží rodinný rozpočet a existuje riziko, že člověka přivede do vážnějších finančních problémů. To například tehdy, rozhodneme-li se splácet původní půjčku další půjčkou, což je způsob, který se rozhodně nedá doporučit.